Starożytność czy współczesność, Europa czy Azja. Każda epoka, każdy kontynent rządzą się swoimi symbolami i kolorystyką. Przypatrzmy się dziełom sztuki. Biel uznawana za kolor czystości była barwą aniołów i apostołów, z kolei kolor niebieski w starożytnym Rzymie był kolorem bogów. A co z symboliką kwiatów? W tym przypadku jest bardzo podobnie. Czerwona róża to oznaka miłości, biała jest symbolem szacunku a różowa przyjaźni. Z kolei w modzie czerń i biel kojarzą się na przykład z  klasyką.

A co z innymi kolorami? Żółty wywołuje radość, niebieski relaksuje, zielony odpręża – tak, zdecydowanie kolory mają wpływ na nasze emocje i nastroje. Niezależnie czy w sztuce, architekturze, modzie – kolory odgrywają znaczącą rolę. Kolory mają również wpływ na nasz apetyt, czerwony czy pomarańczowy skutecznie go pobudzają, w przeciwieństwie do niebieskiego, który działa zupełnie odwrotnie tłumiąc apetyt. Często kolory przypisujemy do konkretnych produktów, np. pomarańczowy kojarzy nam się z pomarańczami, żółty z cytryną, a brązowy z czekoladą.

Aranżując nasze pomieszczenia pamiętajmy  zatem o kolorach, które warto zastosować w niektórych wnętrzach. I tak dobierając kolory w kuchni warto zamieścić jakiś detal pomarańczowy, lub czerwony, który z pewnością wpłynie pozytywnie na nasz apetyt podczas posiłków.  Dekoracje szklane Citrus i Chocolate marki Ceramstic pozwolą nam urządzić wnętrze ze smakiem. W soczystych kolorach pomarańczy i ciepłego brązu stworzą bardzo apetycznie wyglądającą kuchnię. Z kolei mozaika Hard Candy Brown, która wyglądem przypomina cukierki również pozwoli na stworzenie ciekawego i wyjątkowego wnętrza.

Projektując wygląd pomieszczenia, warto zatem poznać znaczenie kolorów i wybrać taki, w którym będziemy czuć się najlepiej.

 

blog_smaki_na_scianach_1

blog_smaki_na_scianach_2

blog_smaki_na_scianach_3