Zbliżamy się już do końca podróży po kontynentach. Nim jednak zakończymy nasze wojaże wpadniemy jeszcze na wyspy, a konkretnie do Wielkiej Brytanii.

Piękne i urokliwe wzgórza, pokryte niezliczonymi odcieniami zieleni, z delikatnie zarysowanymi skałami, niewielki puby, które przyciągają gości swoim niepowtarzalnym klimatem, zamki położone w malowniczych zakątkach Wielkiej Brytanii, które były świadkiem niejednego historycznego wydarzenia, niezliczone muzea i budowle jak Pałac Westminsterski, zwodzony most Tower Bridge, Oxford – siedziba Uniwersytetu Oksfordzkiego,  znane na całym świecie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, w którym spotkamy niejedną znaną osobę, tajemnicze Stonehenge, Big Ben,  rezydencja brytyjskich monarchów – pałac Buckingham i oczywiście charakterystyczne dla tego miejsca piętrowe autobusy i budki telefoniczne, które przykuwają uwagę zarówno niespotykaną konstrukcją jak również intensywną czerwoną barwą – to wszystko zobaczymy w Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania urzeknie każdego swoją architekturą i klimatem. Piękno i kunszt zamknięty w każdym najmniejszym detalu, czyni to miejsce wyjątkowym.

Płytki ceramiczne marki Ceramstic pomogą nam wprowadzić do naszych wnętrz klimat tego niezwykłego miejsca.

Mozaika kamienna Cliff czy gresy szkliwione Exeter i Loft Cementwood  w odcieniach szarości, niczym skaliste nabrzeża, czy tajemnicze kamienie Stonehenge wprowadzą do naszych pomieszczeń spokój i klasyczny sznyt. Gres szkliwiony Sky z delikatnymi szarymi przetarciami, będzie wyglądem przywodził na myśl brytyjskie niebo i świetnie komponuje się z wnętrzami loftowymi lub vintage. Dla zwolenników widoku panoramy z brytyjskim wieżowcem w tle, idealną propozycją będzie dekor Opp! Urban, z kolei miłośnicy małych miasteczek, klimat wiejskiego brytyjskiego domku odnajdą w gresie szkliwionym Cottage. Natomiast dekoracja szklana Flame o intensywnej czerwonej barwie będzie niczym londyński autobus czy budka telefoniczna – wyjątkowym elementem przykuwającym nasz wzrok.

 

blog_cykl_podrozniczy_wielka_brytania_1

blog_cykl_podrozniczy_wielka_brytania_2

blog_cykl_podrozniczy_wielka_brytania_3