Tym razem z Ameryki Północnej i egzotycznego Meksyku wracamy do Europy i kierujemy się na północ Francji czyli …do Paryża.

Paryż – stolica mody, najwięksi projektanci, Luwr z najpiękniejszymi kolekcjami sztuki, katedra Notre Dame, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Sorbona, urocze wąskie uliczki przepełnione kawiarenkami, zabytki architektury skrywające niejedną tajemnicę z przeszłości i oczywiście symbol Paryża – wieża Eiffla. Bulwary z zielonymi kasztanowcami i platanami, malarze zatrzymujący piękno Paryża na płótnach swoich obrazów. Miasto które gościło takich artystów jak Vincent Van Gogh czy Picasso.

Elegancja, szyk, perfekcja w każdym detalu charakteryzuje to urocze miasto. Szarości, beże, kremy, czernie, biele, klasę widać na każdym kroku.

Stwórzmy klimat tego niezwykłego miasta w swoim domu. W jaki sposób? Za sprawą płytek ceramicznych marki Ceramstic wprowadzimy do naszych wnętrz spokój, elegancję.

Dekor Paris przeniesie nas w najbardziej znane miejsce w Paryżu – czyli pod wieżę Eiffla. Czarno – białe zdjęcie przedstawiające symbol miasta z czerwonymi napisami tworzy bardzo efektowną dekorację. Z kolei glazura z kolekcji Alchemia w odcieniach czystej bieli i eleganckiej czerni stworzą bardzo klasyczne wnętrze. Dla zwolenników takich rozwiązań z nutką ekstrawagancji idealnie sprawdzi się dekoracja gresowa Opp! Morocco. Ciekawą propozycją jest także mozaika szklana Paris. Delikatne szarości i róże w połyskujących elementach ozdobią każda ścianę w modnym stylu „glamour”.

Dla wielbicieli delikatniejszych wzorów dobrą propozycją będzie kolekcja Bohemian w której dominują odcienie głębokiego fioletu i chłodnego beżu, a połyskująca powierzchnia delikatnie przebija wzór kabaretki. To propozycja niezwykle eteryczna i pełna kobiecości. Z kolekcją pięknie łączą się dekoracje Ornament zainspirowane bliskowschodnią ornamentyką i Cabaret z delikatnym motywem kwiatów pokrytych koronką. To idealna propozycja dla każdej kobiety, która chciałaby stworzyć w swojej łazience klimat prosto z Paryża.

Zatem zaprośmy Paryż do naszych wnętrz.

 

Eiffel tower view from Seine river square format

blog_cykl_podrozniczy_paryz_4

blog_cykl_podrozniczy_paryz_2

blog_cykl_podrozniczy_paryz_3