W tym tygodniu z północno – zachodniej Afryki i urokliwego Maroka przenosimy się wprost do Ameryki Północnej. Tym razem odwiedzimy Meksyk, równie piękny i nie mniej egzotyczny.

Piaszczyste plaże, prekolumbijskie świątynie – pozostałości po cywilizacjach Majów i Azteków, urokliwe uliczki, wzdłuż których kolorowe domy tworzą mozaikę barw… tak, zdecydowanie trafiliśmy wprost do Meksyku.

Zamiłowanie do kolorów widać na każdym kroku. Domy tonące w przeróżnych barwach: soczystych żółciach i energetycznych czerwieniach w połączeniu z zabytkowymi, kamiennymi budynkami i uliczkami tworzą niepowtarzalny klimat. Meksyk to zestawienie niezliczonej ilości barw i delikatnych beżów zaklętych w architektonicznych zabytkach Majów i Azteków. Ponadto kolorowe stroje, targi pełne owoców, barwnych materiałów czy biżuterii potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Wnętrza zaaranżowane płytkami marki Ceramstic, pozwolą nam stworzyć klimat tego niezwykłego miejsca w naszym domu. Inspirowany piaskowcem gres szkliwiony Lapideo czy mozaiki kamienne Nasca Graphite, Cubic, Ethno, Jungle, Forest czy gresy szkliwione Bosco przeniosą nas wprost do architektonicznych perełek Meksyku. Ciepłe beże, brązy, zielenie, czernie wprowadzą spokój i ciepło, z kolei mozaika szklano – kamienna Azteca lub dekoracje szklane Citrus czy Flame to silny akcent dekoracyjny utrzymany w odcieniach soczystej czerwieni czy rdzawego brązu. Z kolei dekor Opp! Aim o półokrągłych liniach tworzy niemalże sombrero, które wydaje się poruszać w takt meksykańskiej muzyki.

Meksyk to kolejny kraj, który może Cię zainspirować do niezwykłych zmian w Twoim wnętrzu.

 

blog_cykl_podrozniczy_meksyk_1

blog_cykl_podrozniczy_meksyk_2

blog_cykl_podrozniczy_meksyk_3

blog_cykl_podrozniczy_meksyk_4

blog_cykl_podrozniczy_meksyk_5

blog_cykl_podrozniczy_meksyk_6

blog_cykl_podrozniczy_meksyk_7