Opuszczamy chłodną Skandynawię i wybieramy się tym razem w znacznie cieplejsze miejsce a mianowicie do – krajów śródziemnomorskich, gdzie znajdziemy zdecydowanie więcej słońca. Nasz kierunek to m. in. Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Grecja, Turcja, Egipt i Tunezja.

Złociste plaże z miękkim i gorącym piaskiem, błękit nieba, temperatury, które często przekraczają magiczne 30°C, pustynie mieniące się wszystkimi odcieniami brązów, żółci i złota, którymi w starożytności karawany przemierzały niezliczone kilometry, niewielkie klimatyczne miasteczka, wznoszące się na skalistych wybrzeżach, wąskie uliczki z  rozgrzanymi od słońca kamiennymi chodnikami, lazurowe wody Morza Śródziemnego, w barwach od akwamaryny, przez turkus do błękitu. Zdecydowanie klimat śródziemnomorski sprzyja wypoczynkowi i dobremu nastrojowi. Wakacje w takim miejscu to marzenie niejednego z nas.

Zaprośmy odrobinę słońca i ciepła do naszych wnętrz, z kolekcjami marki Ceramstic poczujemy się jak na Lazurowym Wybrzeżu. Mozaiki kamienne Geo White, Nasca Graphite, Canyon, Ethno, Nevada i Slate o delikatnych barwach kamienia pozwolą nam poczuć się jak na rozgrzanych słońcem uliczkach Grecji czy Tunezji. Z kolei gres szkliwiony Toro w kolorze ciepłego brązu i gres szkliwiony Malta w piaskowym odcieniu przybliżą nam klimat skalistych wybrzeży, na których wznoszą się niewielkie malownicze budowle.

Klimat śródziemnomorski wprowadzi do naszych wnętrz spokój i ciepło, którego obecnie zdecydowanie brakuje 🙂

 

blog_cykl_podrozniczy_kraje_srodziemnomorskie_1

blog_cykl_podrozniczy_kraje_srodziemnomorskie_2

blog_cykl_podrozniczy_kraje_srodziemnomorskie_3

blog_cykl_podrozniczy_kraje_srodziemnomorskie_4