Przepełniony elegancją i szykiem Paryż opuszczamy, aby udać się w niezwykle intrygujące miejsce, do kraju kwitnącej wiśni, czyli – Japonii.

Japonia to kraj wyjątkowy. Zachwyca swoją oryginalnością, nowoczesną technologią i znamienną sztuką – architekturą, malarstwem, muzyką. Japonia – kwitnące drzewa owocowe, gejsze, samuraje i orientalne potrawy, takie jak – sushi, znana na całym świecie filozofia Zen, która zakłada dążenie do osiągnięcia spokoju umysłu poprzez medytację czy origami, sztuka składania papieru, z którego powstają prawdziwe dzieła sztuki. Kultura wschodu zupełnie różni się od tej, którą znamy, czyli kultury europejskiej. Dla wielu osób właśnie to, co nieznane wydaje się najbardziej fascynujące i jest ogromnym źródłem inspiracji.

Daleki wschód nie musi być jednak tak odległy. Z łatwością możesz przenieść zachwyt Orientem do Twojego wnętrza i sprawić, by stało się ono jedyne w swoim rodzaju. Materiały, takie jak drewno czy kamień doskonale wpasują się do wnętrza urządzonego w stylu orientalnym. Drewno było przez setki lat tradycyjnym materiałem budowlanym w Japonii, dlatego też gres szkliwiony Drevo marki Ceramstic idealnie wkomponuje się do wnętrza utrzymanego w tym klimacie. Ciemny odcień brązu przypomina pień ozdobnych drzew wiśniowych, zwanych w Japonii sakura. Dekoracyjna kompozycja z kamienia rzecznego w kolorze brązu lub czerni, nada z kolei wnętrzu odrobiny spokoju i harmonii. Równie dobrze sprawdzi się tu mozaika Zen marki Ceramstic, która przeniesie Cię do krainy medytacji po ciężkim i stresującym dniu. Z kolei płytki ceramiczne Origami White i Origami Aquamarine z rysunkiem misternych kompozycji z papieru, wniosą do naszego wnętrza niezwykły klimat Japonii, w której sztuka ta jest kultywowana od wieków.

Przypraw więc wnętrze szczyptą Orientu!